Prečo by mestskí poslanci (ne)mali dostávať lístky na Pohodu a permanentky na futbal zdarma

Domov > Články
Prečo by mestskí poslanci (ne)mali dostávať lístky na Pohodu a permanentky na futbal zdarma

Vedeli ste, že poslankyne a poslanci Trenčína každoročne dostávajú ponuku ZDARMA dostať lístok na festival Pohoda či permanentku na zápasy futbalového klubu AS Trenčín? Poďme sa spolu pozrieť, či je takéto “všimné“ pre poslancov správne a či ho spomenuté podujatia vôbec potrebujú. 

Obe zmienené organizácie, futbalový klub AS Trenčín a. s. a spoločnosť Pohoda Festival s. r. o., dostávajú každoročne od Mesta Trenčín dotácie. Rád by som zdôraznil, že udelenie finančnej podpory ako takej považujem za úplne legitímne. Podpora a rozvoj športu a kultúry, ktoré okrem iného pomáhajú budovať dobrý imidž mesta na Slovensku aj v zahraničí, by mala mať v rozpočte našej samosprávy svoje miesto. 

Pre lepšiu predstavu uvádzam výšku udelených dotácií v roku 2022:

  • Futbalový klub AS Trenčín a. s. – suma 40 000 €
  • Spoločnosť Pohoda Festival s. r. o. – suma 20 000 €

Mali by byť odmenení len poslanci, ak idú dotácie z peňazí nás všetkých?

Dotácie sú poskytované z rozpočtu mesta, teda z verejných zdrojov, ktoré patria všetkým obyvateľom a obyvateľkám. Pýtam sa, prečo by zo schvaľovania prostriedkov pre festival a klub mali profitovať, formou bezplatných vstupeniek a permanentiek, práve poslankyne a poslanci mestského zastupiteľstva. Skladajú sa na ne všetci Trenčania a Trenčianky. Nemalo by bezplatné vstupné dostať celé mesto?    

Samozrejme, to by nebolo pre spomenuté organizácie udržateľné. Rečníckou otázkou som však chcel ilustrovať, že ak by mal byť za schválenie finančnej podpory niekto odmenený, tak v prvom rade obyvatelia mesta, napríklad náhodným losovaním. 

Nepríde mi správne, aby k výhodám bezplatného vstupného mala prístup iba úzka skupina zastupiteľov. Pri veľmi prísnom pohľade na vec by sa to dalo vnímať dokonca ako správanie na hranici korupcie. Napriek tomu, že patrím k pravidelným návštevníkom Festivalu Pohoda, rozhodol som sa, už tradične, ponuku bezplatného lístka dobrovoľne odmietnuť a zakúpiť si ho za štandardnú cenu. 

Podobne odmietam každý rok všetky ďalšie ponuky na bezplatné vstupenky či permanentky na podujatia podporované z mestského rozpočtu. Budem vďačný za váš názor – vnímate benefity pre poslancov a poslankyne v podobe bezplatných lístkov alebo permanentiek za správne a vhodné? 

Ilustračná fotografia: FB Pohoda Festival, Martina Mlčúchová

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: