Otvorili nové ihrisko s vodným svetom

Domov > Monitoring tlače

[04.06.2018; Trenčianske noviny; ANDREJ LUPRICH]

Minulý týždeň otvorili v Trenčíne nové detské ihrisko na Karpatskej ulici. Má viaceré unikátne prvky, deti zaujme najmä vodný svet a veľká preliezačka v tvare lode. Ide o najdrahšie detské ihrisko v Trenčíne, mesto dalo zo svojej kasy na toto ihrisko vyše 210-tisíc eur. Ihrisko je určené pre deti do 14 rokov. Otvorené bude v letných mesiacoch od 8.00 do 22.00 a v zimných mesiacoch od 8.00 do 21.00 hodiny. Práce sa začali po zložitej príprave, ktorá trvala viac ako rok, minulý rok v septembri vrtom studne.

 

Deti zaujme hlavne vodný svet

 

Išlo o úplnú rekonštrukciu. Prvky pôvodného detského ihriska boli poškodené a nebezpečné. Na ihrisko pribudlo pätnásť nových prvkov. Okrem hojdačiek, kolotoča a drevených domčekov tu deti nájdu aj veľkú multifunkčnú preliezačku v tvare lode s ďalekohľadom, kompasom a kormidlom. „Zaujímavý je aj bager v piesku, laná vo svahu, zemná trampolína a hracie triangle. Najväčším lákadlom však pravdepodobne bude vodný svet z drevených korýtok s mechanickou pumpou a mlynčekom,“ informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.

 

Deti si tu budú môcť ručnou pumpou naťahať vodu do kanálikov a hrať sa s ňou. Podľa poslanca mestskej časti Stred Richarda Ščepka bude ihrisko v rámci Slovenska budiť pozornosť.

„Tematicky súvisí s vodou, ktorá má pri Váhu logickú spojitosť. Sú tam tiež rôzne vodné prvky zároveň je tam voda aj fyzicky prítomná, čo na Slovensku nie je úplne bežné,“ povedal Ščepko.

 

V susedstve plánujú dopravné ihrisko

 

V susedstve nového ihriska by v budúcnosti mohlo vzniknúť dopravné ihrisko. „Komunikoval som s projekčnou kanceláriou, ktorá robila súkromné detské ihrisko v Trnave. Rozmerové parametre spĺňajú všetky požiadavky, ktoré má mať moderné dopravné ihrisko. Zároveň sa tam zmestia jedno až dve menšie ihriská na loptové hry,“ uzavrel Ščepko.

 

K detskému ihrisku sa bez problémov dostanú aj deti s telesným postihnutím. Využívať ho bude aj blízke centrum sociálnych služieb DEMY, s ktorým pri príprave projektu spolupracovali.

„Už len tá myšlienka prispôsobiť ihrisko hendikepovaným ľuďom je perfektná. V Trenčíne vyrástlo krásne netradičné ihrisko, ktoré budeme využívať aj s našimi deťmi z DEMY, ktoré majú rôzny hendikep, bez nejakých logistických problémov,“ povedal riaditeľ Centra sociálnych služieb Tibor Gavenda.

Veľká rekonštrukcia čaká tento rok celú Karpatskú ulicu. Mesto tu plánuje vybudovať cyklotrasu, v rámci nej opravia chodník.

Povrch cesty, ktorý asfaltovali prednedávnom, budú tiež meniť. Radnica chce práce reklamovať, pretože povrch je nekvalitne urobený.

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára




Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: