Kedy je správny čas otvoriť kúpalisko? To trenčianske spustia medzi poslednými

Domov > Články
Kedy je správny čas otvoriť kúpalisko? To trenčianske spustia medzi poslednými

Teploty v nedávnych rokoch, vrátane toho aktuálneho, na začiatku júna atakujú hranicu 30 stupňov. Trenčania sa, na rozdiel od obyvateľov iných miest, v bazénoch letnej plavárne schladiť nemôžu. Mnohé menšie mestá už pritom svoje kúpaliská otvorili.

Každoročná diskusia o (ne)vhodnosti termínu otvorenia areálu na Ostrove ma priviedla k nápadu vytvoriť malý prieskum. Pozrel som sa, kedy letnú sezónu začínajú ostatné krajské mestá či iné menšie sídla v okolí Trenčína. Viaceré z nich umožňujú svojim obyvateľom schladiť sa už počas júnových horúcich dní. Veď napríklad, v nedeľu 12. júna, dosiahla podľa SHMÚ teplota v Trenčíne 28,7 stupňa.

Susedné krajské mesto – Trnava – otvorilo brány letnej plavárne verejnosti v stredu, 1. júna. Len o dva dni neskôr, v piatok 3. júna, vstúpili prví tohtoroční návštevníci do bazénov v Považskej Bystrici. Trenčianske kúpalisko bolo v tom čase stále pre verejnosť uzavreté. 

Na Ostrove otvoria v polovici júna 

„Brány letného kúpaliska na Ostrove otvoríme v piatok 17. júna o 10.00 h.,“ informuje mesto na webovej stránke. Je potrebné dodať, že oproti minulosti, kedy som sa na dôvod extrémne krátkej sezóny letnej plavárne viackrát pýtal, prišlo aj v Trenčíne k pozitívnemu posunu. V roku 2020 sa prví návštevníci mohli okúpať ešte neskôr, až v júli. Otváracia doba bude denne od 10:00 do 20:00, v pondelok otvoria o 2 hodiny neskôr. 

Skoršie začatie sezóny, v prípade vhodného počasia by, podľa môjho názoru, mohlo zlepšiť ekonomickú efektivitu kúpaliska. Malá anketa na záver - ak by bolo otvorené už od 1. júna, prišli by ste si zaplávať? Alebo naopak vnímate súčasnú dĺžku sezóny ako dostatočnú? 

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: