Zmeny a doplnky k územnému plánu Trenčína č. 3 - pripomienky Občianskeho klubu

Domov > Články
Zmeny a doplnky k územnému plánu Trenčína č. 3 - pripomienky Občianskeho klubu

V stredu 26.9. sa konalo posledné zasadnutie mestského zastupiteľstva v súčasnom zložení. Jedným z najdôležitejších bodov na tomto poslednom zasadnutí boli Zmeny a doplnky č. 3 územného plánu mesta. Napriek viacerým prínosom tohto návrhu sme zaň hlasovať nemohli. Voči Zmenám a doplnkom ÚPN Trenčín č. 3 sme totiž mali nasledovné HLAVNÉ pripomienky, ktoré neboli prijaté do predloženého materiálu:

- Plánovaný úbytok zelene (množstvo zelených plôch sa prekategorizovalo v rámci predloženej zmeny územného plánu na parkoviská alebo stavebné pozemky) + tzv. intenzifikácia zástavby v meste (rozumej zahusťovanie zástavby) - nie je to v súlade so spoločenskými potrebami adaptácie na klimatické zmeny, na rastúce extrémy počasia - horúce dni, extrémne intenzity zrážok apod.

- Opatrnosť a prísnejšia regulácia umiestňovania telekomunikačných stavieb kvôli nebezpečenstvu vplyvu elektromagnetického smogu na zdravie obyvateľov Trenčína - navrhovali sme do textu doplniť spresnenie a sprísnenie formulácií po vzoru mesta Prešov, ktoré je v tejto oblasti priekopníkom - túto zmenu sme presadzovali aj na základe petície občanov Novín, Biskupíc a sídliska Soblahovská, ale aj na základe podnetov ďalších dotknutých obyvateľov mesta - z okolia budovy Slovakotexu či zo sídliska Juh.

- Tretia (a najmenej podstatná, ale aj tak dôležitá) výhrada voči materiálu sa týkala legalizácie nekorektne vybudovaných stavieb na území mesta - či už čiernych stavieb, alebo stavieb, postavených v rozpore s platným územným plánom - touto zmenou sme tieto stavby zlegalizovali a v podstate odsúhlasili nezákonné konanie stavebníkov, aj nekorektné rozhodnutia stavebného úradu.

Toľko k našej poslednej legislatívnej iniciatíve ako poslancov. Ďalšie zasadnutie zastupiteľstva bude až po komunálnych voľbách v novembri. Bude záležať na nás všetkých s právom voliť, ako bude to ďalšie zastupiteľstvo vyzerať. Držme Trenčínu palce!

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: