PIATY ROČNÍK CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE MISS KOMPOST 2015

Domov > Monitoring tlače

[Odpady; Angela Sviteková]

 

Priatelia Zeme - SPZ, Centrum environmentálnych aktivít a internetový obchod Komposter.sk vyhlásili už piaty ročník úspešnej celoslovenskej súťaže MISS KOMPOST, ktorej zmyslom je podporiť vnímanie kompostovania ako praktickej možnosti predchádzania vzniku odpadov a súčasti moderného životného štýlu. Do súťaže o zaujímavé ceny sa môže zapojiť každý, kto doma kompostuje.

 

Domáce kompostovanie môže byť jednoduché a zábavné. Môže sa realizovať v rôznej forme. Cieľ je však vždy rovnaký a jasný:

Vyrobiť si svojpomocne kompost - ideálne hnojivo pre rastliny, ktoré pestujeme.

 

Na zapojenie sa do súťaže stačí, ak záujemca do 10. septembra 2015 zašle tri fotografie (s rozlíšením aspoň 2 megapixely) a stručný opis svojho kompostu. Kandidát na titul Miss Kompost 2015 musí uviesť:

- miery svojho kompostoviska/kompostéru (výšku, šírku a dĺžku, prípadne iný relevantný rozmer),

- ďalej suroviny, na ktorých si kompost pochutnáva,

- prípadne ďalšie informácie z výroby a použitia kompostu (môže popísať aj zaujímavú alebo humornú udalosť, ktorá sa mu pri kompostovaní prihodila).

 

Zároveň si súťažiaci odloží vrecúško kompostu (približne 3 kg), ktorého kvalita sa bude posudzovať v prípade jeho postupu do finále. Súťaž je určená pre jednotlivcov - súkromné osoby, ktoré kompostujú pre vlastnú potrebu.

 

Klaudia Medalová z Centra environmentálnych aktivít dodala: ,,Miss Kompost sa stal organickou súčasťou nášho BlOjarmoku a veľmi si vážime, že Priatelia Zeme si,zvolili za hlavné mesto osvety kompostovania práve Trenčín. O to viac nás to teší v súvislosti s aktivitami Centra environmentálnych aktivít - konkrétne s programom certifikácie prírodných záhrad na Slovensku, ktorý spúšťame práve tento rok."

 

Zo všetkých prihlásených kandidátov vyberie odborná porota päť najlepších, ktorí postúpia do finále. Kvalitu vzoriek kompostu bude môcť posúdiť i laická verejnosť na verejnom podujatí - BlOjarmoku, ktorý sa bude konať v sobotu 26. 9. 2015 v Trenčíne.

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: