Nozdrkovský chodník je dokončený. Čo bude ďalej?

Domov > Články
Nozdrkovský chodník je dokončený. Čo bude ďalej?

V priebehu roku 2015 sa na nás obrátili obyvatelia Nozdrkoviec so žiadosťou o vybudovanie chodníka, ktorý by peším umožnil bezpečný prechod z tejto mestskej časti smerom do centra mesta. 

Po otvorení cestného mosta totiž v lokalite narástla intenzita dopravy. V lete 2022 mesto dokončilo poslednú, tretiu etapu, v úseku od ČOV po existujúci chodník v Biskupiciach. Výstavba prebiehala v mesiacoch apríl až jún a vyžiadala si 40 000 € z mestského rozpočtu. Investícia tým nie je na konci, nasledovať bude realizácia výsadby a verejného osvetlenia, vďaka ktorému bude úsek i v nočných hodinách bezpečnejší.

Osobne ma dokončenie poslednej etapy chodníka (prvé dve boli otvorené v rokoch 2018 a 2021) veľmi teší. Pešia doprava je totiž základnou formou tzv. nežnej mobility, ktorá zahŕňa ekologické a udržateľné módy dopravy – pešiu, cyklistickú dopravu a MHD. Samospráva by z tohto dôvodu, a podľa môjho názoru, mala všetky 3 spomenuté druhy mobility podporovať, aby vytvárali adekvátnu alternatívu k doprave autami.

Výzvy do budúcna 

Problematike Nozdrkovského chodníka sme sa venovali spoločne s kolegom poslancom Rišom Ščepkom. Ako ďalší kritický bod v Nozdrkovciach vnímame zákrutu, tzv. esíčko, za otočom MHD, ktoré je rizikové najmä pre chodcov. S budovaním chodníka by sme preto radi pokračovali v tomto mieste. Potrebný bude prevod cesty z majetku Trenčianskeho samosprávneho kraja do majetku mesta. Ide o administratívne náročný proces, ktorý sa však snažíme urýchliť. 

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: