Nové cyklostojany na opravu bicyklov: Kde všade ich môžeme v Trenčíne využiť?

Domov > Monitoring tlače

[18.10.2018; dnes24.sk; Trenčín; Marek Vatraľ]

Cyklostojany boli podľa informácií mesta umiestnené v každej časti Trenčína v rámci Európskeho týždňa mobility.

 

V Trenčíne pribudlo päť nových cyklostojanov, na ktorých si okoloidúci môžu opraviť a nafúkať bicykel, kočík alebo dokonca aj kolobežku. Ich súčasťou je pumpa a náradie a sú rozmiestnené v každej mestskej časti. Informovalo o tom mesto na svojich oficiálnych webových stránkach.

 

Spomínané cyklostojany boli podľa mesta umiestnené v rámci Európskeho týždňa mobility. Hlavnou témou ETM 2018 je slogan „Kombinuj a choď“. Zmyslom tohtoročnej kampane ETM 2018 je, aby sa ľudia dopravovali na rôzne miesta najmä pomocou bicyklov, vlakov či pešo. „Tým, že prijmeme myšlienku multimodality a zavedieme do našich presunov niektoré udržateľné spôsoby dopravy, možno nielen pozitívne ovplyvníme životné prostredie, ale aj zistíme, že sme zdravší a šťastnejší, a zostanú nám aj peniaze na výdavky,“ uvádza stránka eurotm2018.eu­rotm.sk.

 

 

Rozpis rozmiestnených cyklostojanov

- Kruhový objazd na Soblahovskej

- Pri ZŠ Veľkomoravská

- Pri Kultúrnom centre na Juhu

- Pred Rozkvetom

- Piaty servisný stojan podľa informácií mesta už čoskoro pribudne pri plavárni a tak bude dostupný pre cyklistov z hrádze

 

Mesto Trenčín sa do EUM 2018 zapojilo ešte v septembri. Občania, ale aj návštevníci mesta mohli pri tejto príležitosti využívať mestskú hromadnú dopravu celý týždeň zadarmo. Podmienkou bolo mať pri sebe platný technický preukaz od motorového vozidla, ktorým sa cestujúci preukázal pri prepravnej kontrole cestovných lístkov.

 

 

Zdieľať:
Odkaz na tento článok: www.richardmedal.sk

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentára
Upozornenie: Komentáre sú moderované, každý komentár musí byť schválený administrátorom!
Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dva: